MICHAL PROKOP A FRAMUS FIVE
Rock, blues , soul. Michal Prokop, Luboš Andršt – kytara, Jan Hrubý – housle, Jan Kolář – klávesy a zpěv, Jiří Šíma – saxofon a zpěv, Roman Kubát – trubka, Zdeněk Tichota – basa, Pavel Razím – bicí.
Předprodej přes , prodejní místo i v Klubu Na Rampě (po-pá od 15 hod., so*/plus/*ne od 18 hod.), studentské k zakoupení pouze v Klubu Na Rampě
Vždycky stál na hudební scéně tak trochu stranou, udržoval si odstup, nadhled a eleganci. A přesně taková je jeho muzika. Dámy a pánové - zpěvák Michal Prokop.
Se svou skupinou Framus Five se představí 11. listopadu v Klubu Na Rampě v Jablonci nad Nisou.
Jako zpěvák zazářil letos pětašedesátiletý Michal Prokop v roce 1967 na 1. československém beatovém festivalu. „Poté se skupinou Framus Five natočil dvě alba: V roce 1968 Blues In Soul s převzatým repertoárem a o tři roky později česky zpívané Město Er s titulní skladbou na text Josefa Kainara,“ uvádějí zpěvákovy internetové stránky.
Doba normalizace hudbě moc nepřála; kapela se rozešla a Prokop procházel hlubokou uměleckou krizí, která vyústila účinkováním ve světě pop music a poté angažmá v divadle Semafor.
V osmasedmdesátém Framus Five obnovil. Po hledání optimální sestavy i stylu, zachyceném v osmdesátém roce na desce Holubí Dante, nalezl dokonalé souznění s básníkem Pavlem Šrutem, skladatelem Petrem Skoumalem a hudebníky v čele s houslistou Janem Hrubým. Z tohoto období pochází tři skvělá alba Kolej Yesterday (1984), Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti... (1989). Byl to sice odklon od soulu, s nímž začínal, ale odklon správným směrem.
Hned zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury (zde zúročil svá vysokoškolská studia kulturologie ze druhé poloviny osmdesátých let), později opět jako poslanec. V letech 1998 – 2000 byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou.
V letech 1998 – 1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje.
K hudbě se na chvíli vrátil ve společnosti Jana Hrubého a bývalých muzikantů z Mišíkovy kapely Etc... Podílel se na skvělé desce Černý ovce (1997), což byla tak trochu keltsko - česká záležitost. A opět u toho nechyběli, jako u desek z osmdesátých let, Pavel Šrut a Petr Skoumal.
Během posledních bezmála dvaceti let koncertoval Michal Prokop ve dvou projektech: jednak v akustickém triu s kytaristou Lubošem Andrštem a houslistou Janem Hrubým (zaznamenáno na živém albu Unplugged Live z roku 2004), jednak s širší skupinou Friends. Se zcela novým řadovým albem přichází Michal Prokop až v roce 2006, kdy navazuje v plné síle na spolupráci tvůrčího týmu z druhé poloviny osmdesátých let a vydává album Poprvé naposledy, které jej fakticky navrací zpět do centra pozornosti. Album oceňované kritikou a zároveň úspěšné i obchodně, se stalo podnětem k obnovení koncertní činnosti Prokopovy skupiny Framus Five a k serii koncertů, která vyvrcholila jubilejním koncertem v pražské Lucerně v listopadu roku 2006 ke zpěvákovým šedesátinám. Tento mimořádný koncert s řadou exkluzivních hostů byl zaznamenán Českou televizí a vyšel v dubnu 2007 jako živé DVD i CD audio. Posluchači Radia Beat byl Michal Prokop v kategorii osobnost uveden do Beatové síně slávy 2007. V roce 2008 pak vychází kompletní reedice všech šesti alb Michala Prokopa a Framus Five z let 1968 - 1989 v jednom dárkovém boxu pod názvem Pořád to platí.
Klíčové hity: Kolej Yesterday, Blues o spolykaných slovech (známé jako Až si pro mě přijdou funebráci) a Bitva o Karlův most. Zazní i 11. 11. 2011 na Rampě?
Akce už proběhla a máme z ní pěkné fotky - podívejte se, jak se akce povedla .. ;-)