Současnost

Klub Na Rampě se nachází přímo v centru města Jablonce nad Nisou a je součástí pavilonu A zrekonstruovaného komplexu Eurocentra. Kromě velkého sálu s pódiem a malým barem je součástí klubu také denně otevřený velký bar s výhledem na letní amfiteátr. Klub je netradičně umístěn v prvním patře a výhledy z kavárny jsou opravdu zajímavé.

Klub se může pyšnit již téměř sedmnáctiletou historií. Za tu dobu zde vystoupily stovky známých i méně známých osobností a skupin a téměř celá česká klubová scéna. Jen namátkou: Mňága a Žďorp, Pražský výběr, Divokej Bill, Tomáš Klus, Dan Bárta, Vltava, Monkey Business, David Koller a Jasná Páka a mnoho dalších. Klub Na Rampě je také místem pro zastávku špičkových zahraničních muzikantů na jejich evropských turné. Namátkou jmenujme: Laco Deci & Cellula New York, Vargas Blues Band, Danny Bryant and Redeyband, Joe Bonamassa, Tonny Spinner, Dana Fuchs, či Layla Zoe.
Pokud máte zájem, můžete nahlédnout do seznamu kapel (sekce "historie"), který v současné chvíli čítá přes pět set padesát interpretů.

Na Rampě se můžete také často setkat se známými a zajímavými osobnostmi a to především při Hovorech Na Rampě, cestopisných a jiných promítáních, či besedách. Mezi tradiční hosty patří například: Radek Jaroš, Pepa Nežerka, Olga Sommerová, František Čuňas Stárek, Olga Špátová, Radka Tkáčiková, Mára Holeček a mnoho dalších. Oblíbené jsou také večery s hudebními publicisty, jako Jiří Černý nebo Jaroslav Špulák.

Vedle pestré nabídky vystoupení osvědčených umělců klub nabízí také kvalitní zázemí pro amatérské kumštýře, začínající talenty a mladé kapely Jablonecka. Neodmyslitelnou součástí programu jsou také tradiční workshopy, mezi něž patří například bubenická dílna, fotografický workshop či astronomický seminář.

Fenoménem spjatým s klubem na Rampě od jeho vzniku je akce s názvem Horečka sobotní noci Petra Vobořila. "Horečka" se koná bez přestávky každou poslední sobotu v měsíci, již od roku 2006!

K vidění jsou i představení zajímavých divadel malých scén, každý měsíc v neděli pak představení pro tříleté a starší dětičky.
Od ledna 2008 se Klub Na Rampě stává domovskou scénou Krátkého a Úderného Divadla Liberec, které tu můžete vidět se svým představením každý druhý měsíc.

Klub Na Rampě rozjel v roce 2008 také první velkou soutěž amatérských kapel v Libereckém kraji s názvem Stárplej. Z akce se stala tradice a letos budeme vyhlašovat již 6. ročník. Vítězné kapely si zahrály na klasických českých festivalech jako Trutnov Open Air, Benátská noc, či Folková noc.

Od téhož roku se každoročně na Rampě promítají pro veřejnost i pro školy filmy FF dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který v Jablonci spolupořádáme  se společností Člověk v tísni.

Od roku 2009 se klub rozjel i za hranice republiky a do svého programu pravidelně zařazuje vybrané zahraniční muzikanty převážně z oblati blues, rock a jazz. Za zmínku jistě stojí koncerty excelentních kytaristů Dannyho Bryanta, Joe Bonamassy, či Demiana Dominguese nebo vystoupení zpěváků Tima Mitchella (ex. James Brown) a Sharon Lewis.

Tak dost čtení a uvidíme se u nás na Rampě.

Těšíme se na vás!